Yzop Balení obsahuje 100 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Yzop Balení obsahuje 100 semen

 
 
Konečná cena:
10 Kč
Cena v cizí měně:
0,40 euro
0,51 Dollar
Množství:
98
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 100 semen

 

Popis

Yzop (Hyssopus officinalis) je vytrvalá polokeřovitá rostlina, která dorůstá do výšky 20 - 50 cm. Pochází ze Středozemí. Listy jsou podlouhlé až čárkovitě kopinaté, aromatické. Yzop je hustě rozvětvený s přiléhavými větvičkami, které jsou vzpřímené. Kvete ve 3 až 7 květých lichopřeslenech od července do září modrými až fialovými květy, výjimečně bílými. Používá se jako koření do polévek a omáček i jako léčivka při léčbě průdušek, zánětů, nadýmání, na povzbuzení chutě k jídlu a uvolnění křečí.

Sklízíme nezdřevnatělou nať s listy v době květu od července do září. Sušíme je ve svazečcích ve stínu při teplotě do 35°C. Skladujeme v suchu a temnu, dobře uzavřenou. Sklízíme také mladé křehké listy určené na přímou spotřebu v čerstvém stavu.

 

Nároky

Rostlinu pěstujeme na slunném, suchém stanovišti chráněném před větrem. Daří se jí v dobře propustné vápenité půdě

 

Výsev – klíčení semen

Yzop pěstujeme ze semen, která vyséváme od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem 0,4 cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25°C, doba klíčení se pohybuje mezi 8 - 15 dny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů. Malé sazenice vysazujeme počátkem května do řádků vzdálených 50 cm.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist