Anýz Balení obsahuje 100 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Anýz Balení obsahuje 100 semen

Anýz

Anýz

 
 
Naše cena s DPH:
10 Kč
Naše cena bez DPH:
8,70 Kč
Cena v cizí měně:
0,40 euro
Množství:
51
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 100 semen

 

Popis

Anýz (Pimpinella anisum) je jednoletá rostlina, která dorůstá do výšky cca 60 cm. Pochází ze Středozemí a Malé Asie. Kvete od června do srpna a květy jsou bílé barvy. Bylina má sladce kořeněnou chuť a vůni, nejčastěji připomíná lékořici či hašlerky s příchutí fenyklu. Anýz má velké využití v kuchyni, zlepšuje trávení, působí proti plynatosti a stimuluje laktaci, je vhodný i pro děti, protože je to bylina s velmi šetrným působením. Užívá se i jako lék proti kašli a nachlazení, rozpouští usazený sekret, pomáhá odkašlávání a uvolňuje nosní dutiny. Je posílen antibiotickými vlastnostmi, působí hlavně proti některým druhům baktérií. 

 

Výška rostliny

Dosahuje výšky cca 60 cm.

 

Plod

Plody (dvounažky) mají zelenošedou, šedohnědou nebo šedožlutou barvu. Sklízejí se v srpnu po odkvětu, na počátku jejich zrání a to sestřižením celého okolíku a dosušují se. Semena po usušení mnutím oddělíme od stonku a uložíme do sáčku nebo uzavíratelné nádoby v suché místnosti.

 

Nároky

Rostlinu pěstujeme na slunném a teplejším stanovišti, chráněném před větrem. Anýzu se dobře daří v lehkých hlinitopísčitých půdách s dostatkem vápníku. Zaléváme jen v suchém období. Dobré je zbavovat půdu plevele a kolem rostliny okopat, čímž půdu provzdušníte.

 

Výsev a klíčení

Anýz pěstujeme ze semen, která vyséváme od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem 1 – 2 cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25°C, doba klíčení se pohybuje mezi 2 – 3 týdny a i potom má rostlina pomalý růst. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů. Malé sazenice vysazujeme počátkem května do řádků vzdálených 35 – 40 cm. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist