Pelyněk kozalec Balení obsahuje 200 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Pelyněk kozalec Balení obsahuje 200 semen

Konečná cena:
12 Kč
Cena v cizí měně:
0,48 euro
0,62 Dollar
Množství:
95
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 200 semen

 

Popis

Pelyněk kozalec  (Artemisia dracunculus) známý jako koření estragon je vytrvalá bylina, která dorůstá do výšky 60 - 120 cm. Pochází ze střední a jihozápadní Asie. Listy jsou celokrajní, nedělené, široce čárkovité, mají jemnou hořkosladkou kořeněnou chuť. Rostlina má bělavě žluté stopkaté květy, které rostou v řídkých latách a kvetou od června až do září. Pelyněk má velké využití v kuchyni, také zlepšuje zažívání a zvyšuje chuť k jídlu, tlumí křečové bolesti

Jako koření se používají čerstvé i sušené listy. Sklízíme listy nebo celou nať až třikrát do roka před obdobím květu, uřezáváme 20 – 30cm dlouhé vrcholky. Sušíme rychle do 35°C.Skladujeme v suchu a temnu, dobře uzavřenou.

 

Nároky

Rostlinu pěstujeme na slunném a teplém stanovišti chráněném před větrem. Daří se jí v dobře propustné humózní, na živiny bohaté půdě. Na záhonu vyžaduje vydatnou zálivku. Na zimu chráníme rostliny, seřezané asi 6 cm nad zemí, přikrytím slámou nebo listím před vymrzáním.

 

Výsev – klíčení semen

Pelyněk kozalec pěstujeme ze semen, která vyséváme od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem 0,5 cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 15 - 20°C, doba klíčení se pohybuje mezi 8 - 15 dny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů. Malé sazenice vysazujeme počátkem května do řádků vzdálených 50 cm. Ze vzrostlých bylinek množíme nové jedince dělením.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist