Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Koriandr setý Balení obsahuje 150 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Koriandr setý Balení obsahuje 150 semen

 
 
Naše cena s DPH:
14 Kč
Naše cena bez DPH:
12,17 Kč
Cena v cizí měně:
0,56 Euro
Množství:
99
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 150 semen

 

 

Popis

Koriandr setý (Coriandrum sativum) je jednoletá rostlina, kterou pěstujeme pro nať a semena, dorůstá do výšky 20 – 60 cm. Pochází ze Středozemí, Egypta a Indie. Listy jsou lehce vroubkované, široké spodní listy připomínají listovou petržel, jsou bohaté na vitamin A, B1, B2, C. Sklízíme je dle potřeby, můžeme je také zamrazit. Květy koriandru nevoní. Bylina má velké využití v kuchyni, zlepšuje trávení (podporuje tvorbu žaludeční šťávy), působí proti plynatosti, ničí škodlivé bakterie ve střevech a pročišťují tak tělo.


Plod

Semena koriandru jsou zlatohnědé barvy, voní po švestkách, pomerančích a také trochu peprmintově. Zralá semínka z okolíků jednoduše vytřepete a necháte uschnout.

 

Nároky

Rostlinu pěstujeme na slunném a vzdušném stanovišti. Koriandru se dobře daří v propustné, výživné půdě s dostatkem vápníku a vláhy.

 

Výsev a klíčení semen

Koriandr se pěstuje ze semen, která vyséváme od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem 1 – 2 cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 8 – 10 °C, doba klíčení se pohybuje mezi 8 – 15 dny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů. Malé sazenice vysazujeme počátkem května do řádků vzdálených 30 cm. Přímý výsev semen na stanoviště je možno provádět od března do května.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist