Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Jablečník obecný Balení obsahuje 100 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Jablečník obecný Balení obsahuje 100 semen

 
 
Naše cena s DPH:
10 Kč
Naše cena bez DPH:
8,70 Kč
Cena v cizí měně:
0,40 Euro
Množství:
5
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 100 semen

 

 

Popis

Jablečník obecný (Marrubium vulgare) je vytrvalá rostlina, která dorůstá do výšky 50 – 60 cm. Pochází ze Středomoří. Kvete od června do září drobnými bílými nebo světle fialovými květy, které jsou dvoupyské s hustě chlupatým kalichem vyrůstajícím z úžlabí horních listů v lichopřeslenech. Celá rostlina má příjemnou jablečnou vůni, zřetelnou zejména při rozemnutí listů, chuť má hořkou, ostrou. Jablečník pomáhá uvolňovat hleny při onemocnění dýchacích cest, pomáhá při onemocnění jater a žlučníku, povzbuzuje chuť k jídlu a uvolňuje nervovou soustavu. Užívá se i jako studený nálev proti střevním parazitům. Zevně se používá na špatně se hojící a hnisavé rány, má protizánětlivé účinky.

Sklízíme nezdřevnatělou nať na začátku rozkvětu, ideální doba je od června do září. Sušíme ve stínu.

  

Nároky

Rostlinu pěstujeme na slunném stanovišti chráněném před větrem, dobře se jí daří v sušší, lehké, propustné, výživné, vápnité, hlinitopísčité půdě.  

 

Výsev a klíčení

Jablečník se pěstuje ze semen, která vyséváme od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem 1 – 2 cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25 °C, doba klíčení se pohybuje mezi 2 – 3 týdny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů. Malé sazenice vysazujeme počátkem května do řádků vzdálených 30 cm.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist