Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Hrách dřeňový Oskar Balení obsahuje 30 g semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 

Hrách dřeňový Oskar Balení obsahuje 30 g semen

Oskar

Oskar

Číslo výrobku:
2-0679-90079-01
Naše cena s DPH:
20 Kč
Naše cena bez DPH:
17,39 Kč
Cena v cizí měně:
0,86 Euro
Množství:
11
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 g semen

 

 

Popis

Hrách dřeňový Oskar (Pisum sativum) je velmi raná bohatě olistěná odrůda. Hrách je nenáročná rostlina, pěstuje se hlavně kvůli chutným plodům, které obsahují vitamíny. Z vitamínů je zde zastoupen především vitamín A, vitamíny skupiny B a v nezralých semenech i vitamín C. Obsah minerálních látek je okolo 2 - 3 %, převážně draslík, fosfor a hořčík. Nejsou v něm téměř žádné tuky (jen 1 - 2 %) ani sodík. Důležitý je rovněž vysoký podíl dusíkatých látek (20 - 25 %) a obsah 5 - 7 % hrubé vlákniny. Díky tomu je vhodným doplňkem stravy všech, kdo mají potíže se srdcem a je také vhodný v případě oslabené nervové soustavy a jiných funkčních poruch.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá do výšky 60 - 80 cm.

 

Plod

Plodem jsou prohnuté a ostře zakončené lusky cca 10 cm dlouhé, které obsahují 10 - 12 velkých tmavě zelených zrn. Technická zralost je 68 dnů od výsevu. Tato odrůda je vhodná jak pro malopěstitele, tak i pro velkopěstitele. Zrna jsou vhodná k zamražení i konzervování.

 

Nároky

Hrách je nenáročný na půdu, nejlépe se mu daří v lehkých hlinitých půdách. Půdu je třeba přihnojovat podle potřeby fosforečnými a draselnými hnojivy.


Výsev - klíčení semen

Výsev hrachu se provádí na jaře, nejlépe v druhé polovině března až začátkem června. Řádky jsou od sebe vzdáleny 15 - 30 cm, zrna jsou vysévána jednotlivě s odstupem 4 – 6 cm a hloubky 4 - 6 cm. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist