Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Aksamitník rozkladitý Lemon Drop Balení obsahuje 50 semen | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

Aksamitník rozkladitý Lemon Drop Balení obsahuje 50 semen

Aksamitník rozkladitý Lemon Drop

Aksamitník rozkladitý Lemon Drop

Naše cena s DPH:
11 Kč
Naše cena bez DPH:
9,57 Kč
Cena v cizí měně:
0,47 Euro
Množství:
10
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 50 semen

 

 

Popis

Aksamitník rozkladitý Lemon Drop původem ze středního Mexika je velice rozšířená a populární, na pěstování nenáročná keříkovitě rostoucí okrasná letnička s jemně zpeřenými aromatickými listy, kvetoucí nápadnými plnými květy jasně žluté barvy, vhodná na záhonové výsadby, do okenních truhlíků i ozdobných nádob.

Vysazováním aksamitníku kolem citlivých rostlin nebo do skleníků se účinně odpuzují hmyzí škůdci zeleniny. Kořeny obsahují látky potlačující půdní háďátka.

 

Výška rostliny

Letnička dorůstající výšky okolo 25 cm.

 

Květ

Aksamitník bohatě kvete od června do října plnými citrónově žlutými kulovitými úbory, v průměru 3 – 5 cm velkými.

 

Nároky

Rostlina je nenáročná na pěstování. Má ráda slunné stanoviště a normální zahradní zeminu s přiměřenou zálivkou. 

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch propustného substrátu. Klíčení probíhá nejlépe při teplotě 20 – 25 °C. Sadbu snadno předpěstujeme za oknem, ve skleníku, nebo pařeništi. Ven rostlinky vysazujeme počátkem května.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist