Kotvičník zemní Balení obsanuje 20 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Kotvičník zemní Balení obsanuje 20 semen

Kotvičník zemní

Kotvičník zemní

Konečná cena:
20 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
1,03 Dollar
Množství:
4
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsanuje 20 semen

 

Popis

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) - pocházející z Číny a Japonska je u nás volně jen vzácně rostoucí jednoletá plazivá bylina s četnými léčivými účinky, kvetoucí jasně žlutými kvítky. Její lodyhy jsou přitiskle chlupaté, porostlé krátce řapíkatými eliptickými nebo podlouhle kopinatými vstřícnými lichozpeřenými listy.

V našich klimatických podmínkách lze kotvičník velmi dobře pěstovat i množit. Daří se mu ve volné půdě, kde bezproblémově dozrávají semena, která v půdě přezimují a na jaře klíčí.

 

Velikost rostliny

50  - 150 cm velká bylina.

 

Květ

Tribulus kotvičník kvete od června do srpna pětičetnými žlutými kvítky vyrůstajícími v úžlabí listenů.

 

Léčivé účinky

K léčivým účinkům je sbírána nať kotvičníku, někdy i semena obsahující saponiny glykosidy, třísloviny, pryskyřice, alkaloidy, flavonoidy, olej, tanin, sacharidy, steroidy aj.

Používá se při onemocnění ledvin (močopudné účinky), rozšiřuje cévy, snižuje krevní tlak, má protizánětlivé účinky a v poslední době je velmi populárním afrodisiakem podávaným nejčastěji ve formě odvaru.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné sušší stanoviště s lehkou písčitou půdou.

 

Výsev a klíčení

Semena na 24 hodin namočte do vody, po té dejte na cca na 2 měsíce stratifikovat v propustném substrátu do lednice nebo v zimním období přirozená stratifikace venku. Po uplynutí této doby semena vyséváme do sadbovačů cca 1 - 2 cm pod povrvch substrátu. Po vyklíčení malé sazenice přesazujeme do truhlíků, květináčů či na slunné stannoviště.

Výsev do volné půdy únor – březen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist