Jahodník Red Dream - Malinové jahody Balení obsahuje 30 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Jahodník Red Dream - Malinové jahody Balení obsahuje 30 semen

Konečná cena:
25 Kč
Cena v cizí měně:
1 euro
1,28 Dollar
Množství:
97
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

Popis

Jahodník Framberry Red Dream (Fragaria ´Red Dream´) – malinové jahody – nově vyšlechtěná netradiční  rychlerostoucí odrůda  jahod připomínající svojí výbornou bezkonkurenční  chutí a silným aroma maliny. Je plně mrazuvzdorná, se stejnými nároky na pěstování jako běžné odrůdy jahod. Lze je pěstovat i ve skleníku, nebo foliovníku.

Malinové jahody jsou vynikající k přímé konzumaci, na dorty, dezerty, ovocné saláty i pro přípravu marmelád a šťáv.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá výšky kolem 20 cm.

 

Plod

NEJ

Plody jahodníku jsou středně velké, kulaté, velmi šťavnaté a sladké, chutí i aroma připomínající maliny. Oproti ostatním odrůdám jahod jsou kulatější. Dozrávají od poloviny června až do srpna do tmavě červené barvy.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště, půdu bohatou na živiny a pravidelnou zálivku. Vhodné je jedenkrát za měsíc přihnojit.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme v lednu až únoru na povrch propustného substrátu pod sklo.Jako substrát  doporučuji užití drceného, lisovaného kokosového vlákna.Semena na 24 hodin namočte do vlažné vody a následně vysejte na povrch substrátu pod sklo.Vlhkost zajišťujte rosením.Klíčení trvá 3-6 týdnů.Teplota by neměla klesnout pod 20°C.Po narostení caa 5 lístků rostliny přesaďte do propustného výživného substrátu. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist