- Celková nabídka 1475 položek
 - Vážené osivo
 - Naklíčená semena rostlin
 - Brugmansia - řízky
 - Adenia a Plumerie semena
 - Agáve a Juky semena
 - Aromatické rostliny semena
 - Austrálie
 - Brugmansia
 - Exkluzivní rostliny
 - Exotické rostliny semena
 - Kaktusy
 - Léčivé rostliny semena
 - Letničky semena
 - Mrazuvzdorné, listnaté dřeviny semena
 - Mrazuvzdorné exotické rostliny
 - Novinky
 - Naklíčená semena exotických rostlin
 - Okrasné Cibuloviny a Hlíznaté semena a hlízy
 - Okrasné trávy semena
 - Ovoce semena
 - Palmy a cykasy semena
 - Plodící exotické rostliny
 - Pnoucí a liánovité semena
 - Sazenice
 - Trvalky semena
 - Venkovní jehličnany semena
 - Zelenina semena
 - Zvýhodněná nabídka
 
- Na úvod
 - Celková nabídka 1475 položek
 - Atropa Bella-Donna - Rulík zlomocný Balení obsahuje 50 semen
 
Atropa Bella-Donna - Rulík zlomocný Balení obsahuje 50 semen
Popis výrobku
Balení obsahuje 50 semen
Popis
Atropa Bella-Donna (Rulík zlomocný) je statná, vytrvalá a mrazuvzdorná bylina z čeledi lilkovitých, vyznačující se krátkým silným oddenkem a přímou větvenou obvykle nafialovělou lodyhou, z níž vyrůstají střídavé kopinatě vejčité, nebo eliptické celokrajné listy. Z úžlabí listů vykvétají po jednom nápadné zvonkovité květy, z nichž se pak vyvíjejí kulovité bobule velké 14 - 18mm, které jsou nejdříve zelené, později dozrávající do lesklé černé barvy.
Celá rostlina je prudce jedovatá. Hlavními účinnými látkami jsou alkaloidy hyoscamin a atropin, které se ve farmaceutickém průmyslu používají na výrobu léčiv.
Rulík zlomocný je původní v jižní a střední Evropě. Roste ve středních polohách v lesních lemech a na světlinách.
Výška rostliny
Bylina dorůstající výšky 50 – 180 cm.
Květ
Rulík zlomocný kvete od června do září až 3 cm dlouhými pětičetnými zvonkovitými květy, u stopky nazelenalými, jinak hnědofialovými. Vzácně jsou květy celé žlutozelené.
Pětičetný kalich vytrvává i za plodu. Uprostřed pěti kališních cípů dozrává tmavě modrá až černá lesklá bobule.
Nároky
Rostlina má ráda polostín a vlhkou humózní půdu.
Výsev a klíčení
Semena je nutné před samotným výsevem nejprve stratifikovat. Vyséváme je nejlépe na podzim nebo brzy z jara. Stratifikovat můžeme i v ledničce. Semena dáme na 6 - 8 týdnů ve směsi písku do ledničky. Poté jsou připravená k výsevu, který je vhodné provádět těsně pod povrch cocopresu.
				