Čajovník Čínský | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Na úvod » Celková nabídka » Čajovník Čínský

Čajovník Čínský Balení obsahuje 3 stratifikovaná semena

 
 
Naše cena s DPH:
30 Kč
Naše cena bez DPH:
24,79 Kč
Cena v cizí měně:
1,20 euro
1,54 Dollar
Množství:
79
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 3 stratifikovaná semena 

 

Popis

Čajovník Čínský je stálezelená, kulturní, listem i květem velmi dekorativní rostlina, pocházející původně z jihovýchodní Asie. Listy čajovníku jsou různě velké, tuhé, kožovité, kopinaté, v mládí po rubu světlé. Plody jsou dřevnaté, trojpouzdré  tobolky s jedním až třemi hnědými semeny. Čajovník kvete na podzim a celou zimu.

Je pěstován jako keř nebo strom na plantážích v tropických a subtropických oblastech v různých nadmořských výškách. Sušená, fermentovaná a různými způsoby upravovaná poupata a listy této rostliny se využívají hlavně k přípravě nápojů (čaje). Z větviček je připravován speciální druh hořkého čaje.

 

Květ

Čajovník kvete bílými květy, velmi podobnými květům třešní.

 

Nároky

Čajovník je poměrně nenáročná rostlina, dobře snáší různé klimatické podmínky, vyžaduje velké množství srážek po celou dobu roku. Lze pěstovat i u nás když se na zimu pořádně přikryje, nejlépe slámou. Roste v různých půdních podmínkách, vhodná je hlinito-písčitá půda, s příměsí rašeliny. Půda musí mít kyselejší reakci. Čajovník nesnáší přemokření a nejraději má polostín.

 

Výsev a klíčení

Semena na 24 hodin namočte do vlažné vody a dejte na 6-8 týdnů stratifikovat. Po té zasaďte do kokosového vlákna nebo rašeliny. Teplota vhodná pro klíčení je 15 - 25 °C. Po vyklíčení přesaďte do substrátu s obsahem rašeliny, alespoň 50%. Na hnojení, používejte hnojiva na azalky a rododendrony, která jsou kyselejší.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist