Hyophorbe Lagenicalius - Lahvová palma - naklíčená semena | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Na úvod » Naklíčená semena exotických rostlin » Hyophorbe Lagenicalius - Lahvová palma - naklíčená semena

Hyophorbe Lagenicalius - Lahvová palma - naklíčená semena Balení obsahuje 2 naklíčená semena

 
 
Naše cena s DPH:
40 Kč
Naše cena bez DPH:
33,06 Kč
Cena v cizí měně:
1,60 euro
2,05 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
4
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 2 naklíčená semena

 

Popis

Hyophorbe Legenicalius neboli „Lahvová palma“ je krásná nízká palma, pro svůj vzhled velice oblíbená jako okrasná rostlina se zpeřenými do široka rozvětvenými jasně zelenými až 2 m dlouhými pevnými listy, které vytvářejí vějířovou korunu, nejčastěji o 5 až 8 listech. Od mládí vytváří rostlina ztloustlý kmen, pro jehož zajímavý tvar je palma nazývána lahvová.  Dorůstá výšky až 5 metrů. Plody jsou oranžové až černé. Palmě velmi prospívá letnění, zvlášte k růstu a tvorbě silného dekorativního kmene. Je vhodná do interiérů, zimních zahrad a skleníků.

 

Květ

Hyophorbe Legenicialius kvete malými žlutými květy ve tvaru pudrovacího štětce krátce pod korunovým stvolem.

 

Nároky

Slunné kryté stanoviště, dobře propustná drenážovaná zem s dostatkem živin. Zimní ochrana: palma je citlivá na přemokření listového srdce, proto před příchodem pozdních dešťů, po kterých přicházejí silnější mrazy, je vhodné opatrně svázat všechny listy k sobě a rostlinu zakrýt průsvitným materiálem, například netkanou textilií.

 

Výsev a klíčení

Semena namočte na 72 hodin do vlažné vody. Vodu minimálně 1 x denně vyměňte. Následně vyséváme do propustného substrátu, klíčení probíhá při teplotě 20 - 30°C. Semena klíčí 1 – 3 měsíce.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist