Gingko Biloba - naklíčená semena Balení obsahuje 3 naklíčená semena | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Gingko Biloba - naklíčená semena Balení obsahuje 3 naklíčená semena

 
 
Konečná cena:
30 Kč
Cena v cizí měně:
1,20 euro
1,54 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
2
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 3 naklíčená semena

 

Popis

Ginko Biloba neboli Jinan dvoulaločnatý je opadavý sloupovitý dvoudomý jehličnan s dlouze řapíkatými listy a vějířovitou čepelí rozdělenou na dva laloky. Plod je nažloutlý dužnatý s tvrdou peckou. Je to statný strom s téměř vodorovnými větvemi, dorůstající do výšky 30 – 40 m. Roste poměrně pomalu, asi 30 cm za rok. Je mimořádně odolný vůči klimatickým změnám a patří také mezi nejstarší stromy na naší planetě.

 

Využití

Semena a listy se vzhledem k obsahu bioflavinoidů používají jako léčivo. Ve farmakologii má vysoké využití, obsahuje na 60 biologicky aktivních látek. Používá se na rozšiřování cév, preventivně proti náhlým mozkovým příhodám, infarktu, Alzhaimerově chorobě atd. Je vhodné jej používat ve formě odvaru, tinktury, nebo komerčně připravovaných výrobcích.

 

Nároky

Nesnáší trvalý stín, nebo zamokřené půdy, vyhovují mu teplejší stanoviště. Je odolný vůči průmyslovým exhalacím, nemá žádné závažné choroby, ani škůdce.  Snese mrazy i přes -20 stupňů celsia. Většinou se stromy nechávají růst v přirozených tvarech, každý bývá originální.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist