Palma Washingtonia robusta - 10 x naklíčená semena | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Na úvod » Novinky » Palma Washingtonia robusta - 10 x naklíčená semena

Palma Washingtonia robusta - 10 x naklíčená semena

 
 
Naše cena s DPH:
50 Kč
Naše cena bez DPH:
41,32 Kč
Cena v cizí měně:
2 euro
2,56 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
7
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 x  naklíčená semena

 

Popis

Washingtonia robusta je palma, která je původem z jihozápadu USA a severního Mexika. Ve svém přirozeném prostředí dorůstá do výšky cca 20 metrů, kmen je ve tvaru sloní nohy, na vrcholku dosahuje průměru 25 cm a u země může být široký přes metr. V květináčích dosahuje výšky kolem 3 m nebo menší. Palma má vějířovité světle zelené listy o průměru cca 2 m, na koncích se vytváří jemná vlákna, která s přibývajícím věkem odpadají. Řapíky jsou dlouhém až 1,5 m, v horní části mají červenohnědý nádech. Mladé rostliny mají okraje řapíků s ostny, které se s věkem vytrácejí. Palma má dlouhé květenství, až tři metry, s četnými malými světle oranžovorůžovými květy. Washingtonia je předurčená svojí mrazuvzdorností do – 5 °C k pěstování ve sklenících, zimních zahradách a interiérech. V létě jí prospívá letnění na zahradě.

 

Nároky

Rostlina preferuje slunná stanoviště, pěstujeme ji v propustné humózní zemině v dostatečně velké nádobě, vzhledem k mohutnému kořenovému systému, s drenáží na dně nádoby. Snáší dobře suchý vzduch. Častým rosením však předejdeme hnědnutí konců listů. V létě je optimální teplota 20 – 22 ° C, vydatně zavlažujeme, rostlinu můžeme přemístit ven. V zimě by měla být palma na chladnějším místě, kolem 10 ° C, v tomto období stačí zalévat 1x týdně, substrát však nesmí nikdy vyschnout.

 

Naklíčená semena

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 1 -2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist