Obří fazol Spagna Bianco | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Obří fazol Spagna Bianco Balení obsahuje 10 semen

Běžná cena s DPH:
20 Kč
Naše cena s DPH:
10 Kč
Naše cena bez DPH:
8,26 Kč
Cena v cizí měně:
0,40 euro
0,51 Dollar
Ušetříte:
10 Kč (50 %)
Množství:
85
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje10 semen - tento druh byl pro sezonu 2018 slevněn o 50% vzhledem k tomu ,že osivo je vlivem nepříznivého počasí v itálii drobnější ,ale tato skutečnos neovlivní velikost následnou velikost vypěstovaných fazolí.

 

Popis

Fazol Spagna Bianco je italská, pozdní, popínavá odrůda fazolu s obrovskými bílými fazolemi, dosahujícími velikosti až 2 cm, které můžeme po usušení skladovat. Jsou vynikající pečené, dušené i v polévce. Fazole jsou zdrojem rostlinných bílkovin, vlákniny, železa, zinku, vápníku, draslíku, vitamínu C a vitamínů skupiny B. Fazole jsou doporučovanou potravinou při redukčních dietách, působí močopudně, posilují srdce a krevní oběh. Díky těmto jejím vlastnostem našly široké uplatnění v kuchyni.

 

Výška

Rostlina může dosáhnout až 3 metry, vyžaduje oporu.

 

Plod

Fazol má středně zelený zakřivený lusk délky cca. 15 cm obsahující velké ledvinovité bílé fazole až 3 cm, dozrávající po 80 - 90 dnech.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště, lehčí písčitohlinitou propustnou půdu s dostatkem humusu a vápníku, dostatečnou pravidelnou zálivku a občasné přihnojení hnojivem s obsahem dusíku. Nesnáší kyselé půdy.

 

Výsev

Vyséváme od května do července, pokud teplota půdy neklesá pod 10°C , do hnízd po 3 - 4 semenech do hloubky 4 – 7 cm. Spon výsevu 35 x 35 cm, nebo do řádků vzdálených od sebe 30 - 40 cm. Vzdálenost v řádku by měla být cca 15 - 20 cm.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist